V
Vambo
Guest
Full Middlesex 7s draw
Game 1 â€" 10.40am â€" Dragons v London Irish
Game 2 â€" 11.00am â€" Newcastle Falcons v Northampton Saints
Game 3 â€" 11.20am â€" Harlequins v Leeds Carnegie
Game 4 â€" 11.40am â€" Sale Sharks v Ospreys
Game 5 â€" 12noon â€" Gloucester v Bath
Game 6 â€" 12.20pm â€" Worcester v Bristol
Game 7 â€" 12.40pm â€" Leicester v Wasps
Game 8 â€" 1pm â€" Saracens v British Army
Game 9 â€" 1.20pm â€" Loser Match 1 v Loser Match 2
Game 10 â€" 1.40pm â€" Loser Match 3 v Loser Match 4
Game 11 â€" 2pm â€" Loser Match 5 v Loser Match 6
Game 12 â€" 2.20pm â€" Loser Match 7 v Loser Match 8
Game 13 â€" 2.40pm â€" Winner Match 1 v Winner Match 2
Game 14 â€" 3pm â€" Winner Match 3 v Winner Match 4
Game 15 â€" 3.20pm â€" Winner Match 5 v Winner Match 6
Game 16 â€" 3.40pm â€" Winner Match 7 v Winner Match 8
Game 17 â€" 4pm â€" Winner 9 v Winner Match 10
Game 18 â€" 4.20pm â€" Winner Match 11 v Winner Match 12
Game 19 â€" 4.40pm â€" Winner Match 13 v Winner Match 14
Game 20 â€" 5pm â€" Winner Match 15 v Winner Match 16
Plate Final - Game 21 â€" 5.35pm - Winner Match 17 v Winner Match 18
The Final â€" Game 22 â€" 6.10pm â€" Winner Match 19 v Winner Match 20
6.40pm - Presentations
Teams announced so far:
Harlequins
1. Epi Taione (Tonga)
2. Tom Guest (England Saxons & England 7's)
3. Chris Robshaw (England Saxons)
4. Nick Easter (England)
5. Seb Jewell (England U 20)
6. Gonzalo Tiesi (Argentina & Argentina 7’s)
7. Ugo Monye (England Saxons & England 7's) Captain
8. Mike Brown (England & England 7's)
9. TBA
10. Waisea Luveniyali (Fiji & Fiji 7's)
11. Dave Strettle (England & England 7's)
12. Darren Edwards (Wales 7's)
---------------------------------------------------------------------------
Sale
Full squad: Mike Hills. Captain, Sean Cox, Neil Briggs, Carl Fearns, Alex Shaw, Chris Leck, Nick McCleod, Selorm Kuadey, Nick Royle, Peter Swatkins, Ed Styles, James Jones.
----------------------------------------------------------------------------
Quins look quite strong whereas Sale.... don't.
Game 1 â€" 10.40am â€" Dragons v London Irish
Game 2 â€" 11.00am â€" Newcastle Falcons v Northampton Saints
Game 3 â€" 11.20am â€" Harlequins v Leeds Carnegie
Game 4 â€" 11.40am â€" Sale Sharks v Ospreys
Game 5 â€" 12noon â€" Gloucester v Bath
Game 6 â€" 12.20pm â€" Worcester v Bristol
Game 7 â€" 12.40pm â€" Leicester v Wasps
Game 8 â€" 1pm â€" Saracens v British Army
Game 9 â€" 1.20pm â€" Loser Match 1 v Loser Match 2
Game 10 â€" 1.40pm â€" Loser Match 3 v Loser Match 4
Game 11 â€" 2pm â€" Loser Match 5 v Loser Match 6
Game 12 â€" 2.20pm â€" Loser Match 7 v Loser Match 8
Game 13 â€" 2.40pm â€" Winner Match 1 v Winner Match 2
Game 14 â€" 3pm â€" Winner Match 3 v Winner Match 4
Game 15 â€" 3.20pm â€" Winner Match 5 v Winner Match 6
Game 16 â€" 3.40pm â€" Winner Match 7 v Winner Match 8
Game 17 â€" 4pm â€" Winner 9 v Winner Match 10
Game 18 â€" 4.20pm â€" Winner Match 11 v Winner Match 12
Game 19 â€" 4.40pm â€" Winner Match 13 v Winner Match 14
Game 20 â€" 5pm â€" Winner Match 15 v Winner Match 16
Plate Final - Game 21 â€" 5.35pm - Winner Match 17 v Winner Match 18
The Final â€" Game 22 â€" 6.10pm â€" Winner Match 19 v Winner Match 20
6.40pm - Presentations
Teams announced so far:
Harlequins
1. Epi Taione (Tonga)
2. Tom Guest (England Saxons & England 7's)
3. Chris Robshaw (England Saxons)
4. Nick Easter (England)
5. Seb Jewell (England U 20)
6. Gonzalo Tiesi (Argentina & Argentina 7’s)
7. Ugo Monye (England Saxons & England 7's) Captain
8. Mike Brown (England & England 7's)
9. TBA
10. Waisea Luveniyali (Fiji & Fiji 7's)
11. Dave Strettle (England & England 7's)
12. Darren Edwards (Wales 7's)
---------------------------------------------------------------------------
Sale
Full squad: Mike Hills. Captain, Sean Cox, Neil Briggs, Carl Fearns, Alex Shaw, Chris Leck, Nick McCleod, Selorm Kuadey, Nick Royle, Peter Swatkins, Ed Styles, James Jones.
----------------------------------------------------------------------------
Quins look quite strong whereas Sale.... don't.